Stadion prohrál bitvu o play off

• Vytisknout
  • Přidat do oblíbených

Litoměřice – Do Kalich Areny přijel Havířov zahrát si o postup do play off. Bohužel Litoměřice nestačili zastavit rozjetý Havířov a do domácí branky inkasovali dva góly. Litoměřice už nestačili zareagovat na dvou gólový náskok a poslední domácí utkání prohrály 2:0. Havířov po třech výhrách v předkole play off nad Litoměřicemi postupuje do play off. Stadion končí sezónu.

Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný, na obou stranách se tyčili zajímavé gólové šance. Už ale v 1 minutě byl vyloučen litoměřický hráč Ondřej Kopta za hrubost. Havířovští dostali první šanci změnit průběh zápasu. Dvou minutovou přesilovku, ale nevyužili. A tak zápas pokračoval za stavu 0:0. Litoměřice začali být více důrazní před bránou havířovského gólmana Marka Laca a na jeho bránu vystřelili desetkrát za první třetinu. Na gól to, ale nestačilo. I Havířov si párkrát vystřeli na domácí bránu. Ale litoměřický gólman je všechny schoval ve své lapačce. A tak první třetina skončila nerozhodně za stavu 0:0.  „Tak je vidět že nám chybí trochu toho štěstíčka dát gól, ale já klukům věřím že vyhrají,“ věří týmu litoměřický fanoušek.

Ve druhé třetině jakoby Stadion trochu polevil a nechával Havířov víc hrát. Ten si ovšem nedával pozor na drobné fauly, za které pykali hráči dvou minutovým trestem. Litoměřice začali tušit že mají šanci dát gól a tak začali více napadat hráče a hrát důrazněji před bránou. Tvrdá hra se však Havířovu nelíbila a tak tvrdou hrou se pomstil dvou metrový obránce Havířova Martin Mazanec. Ten si šel sednout na deset minut za zásah do oblasti hlavy a krku. I přesto že Havířov za druhou třetinu nasbíral 18 trestných minut Litoměřice neměli štěstí prostřelit výborného Marka Laca. Ba naopak Havířovu se povedlo v 29 minutě prostřelit naznačenou střelou litoměřického brankáře Jaroslava Pavelku. I přes to, že Litoměřice přestříleli Havířov 13:8 na střely, gólu se opět nedočkali, ba naopak v 37 minutě Havířov vstřelil druhý gól a s Litoměřicemi to začalo být vážné.

Ve třetí třetině se ještě Stadion snažil zvrátit průběh zápasu, ale Litoměřicím štěstí nepřálo. Trenér Miloš Říha se snažil udělat maximum zkusil i hru bez brankáře se šesti hráči v poli, ale havířovští si dvou gólový náskok pohlídali až do konce utkání.  „Krásná výhra, krásný výlet do Litoměřic je vidět že nás kluci nezklamali,“ pochvaloval jsi havířovský fanoušek.