Obránce Slavie předvedl v důležitém zápase gesto fair-play

• Vytisknout
  • Přidat do oblíbených

PRAHA/EDEN- Hokejový obránce Slavie Praha Ronald Knot předvedl ve 2. kole Baráže o Extraligu proti Karlovým Varům parádní gesto fair-play.

Na začátku druhé třetiny ve 22. minutě dojížděl obránce Slávie Ronald Knot pro vyhozený puk k vlastní brance a byl napadán útočníkem Karlových Varů.  Když chtěl rychle změnit směr jízdy a zaskočit napadajícího hráče skončil na zemi. Hlavní rozhodčí to vyhodnotil jako faul. Ihned po odpískání faulu ale Ronald Knot přijel k rozhodčímu a řekl mu, že nebyl faulován, a tak rozhodčí faul odvolal.

Ve třetí třetině poté Ronald Knot při přesilovce 5 na 3 napřáhl na modré čáře a propálil vše co mu stálo v cestě a zvýšil na 3:1 pro Slávii. Zápas nakonec skončil výhrou Slávie 4:2.

Podobných situací fair-play v hokejové Extralize přibývá a je to dobře. V roce 2014 přiznal Lukáš Pech ze Sparty že nebyl faulován. Brankář Zlína Libor Kašík zase přiznal že nebyl podražen protihráčem, ale spoluhráčem. V roce 2015 přiznal Josef Hrabal ze Třince, že

nebyl faulován a zrušil trest pro protihráče. Nejznámějším gestem fair-play v Česku je situace z rozhodujícího finálového zápasu v roce 2013. Útočník Plzně Tomáš Slovák přiznal 15 sekund před koncem, když jeho tým vedl o jeden gól, že zahrál puk pryč ze hřiště on, nikoli protihráč, a tak se vhazovalo u plzeňské branky a soupeř deset sekund před koncem vyrovnal, Plzeň však zápas vyhrála v prodloužení.