Škola EKONOM slaví 25 let své existence  • Vytisknout
  • Přidat do oblíbených

Litoměřice – Škola EKONOM slaví tento školní rok své 25. výročí vzniku. Slavnostní ceremoniál se tak přemístil ze základní školy Boženy Němcové do gotického Hradu v Litoměřicích, kde studentům popřál do nového akademického roku nejenom ředitel Mgr. Miroslav Pokorný, ale i páter Jiří Hladík, probošt litoměřické kapituly svatého Štěpána.

Zlatým hřebem slavnostního dopoledne byla imatrikulace prvních ročníků, během níž byli pasováni do stavu studentského. „Měla jsem obrovskou trému, ale moc se mi dnešní zahájení líbilo“, s úsměvem dodává Naděžda Paulíková, studentka 1. AM.

Animovaná studentská pohádka o EKONOMu všechny přítomné nadchla a navíc je hravou formou seznámila s historií školy. Aby toho nebylo málo, ke slovu přišla i módní přehlídka triček. Ovace nebraly konce. Diváci tak měli možnost mimo jiné spatřit například tričko, které bylo navrženo studenty k 1. výročí školy, tj. pro školní rok 1991 – 1992.

Další velké překvapení na přítomné v sále čekalo v samém závěru. Po zhlédnutí studentského filmu mapujícího školní život Ekonomáků od září do června došlo i na předávání filmových cen. Nejlepším kameramanem EKONOMu se stal David Kastl ze 2. AM. Nejlepší realizační tým tvořili Markéta Bartová, Kristýna Stehlíková, Roman Bárta a Ladislav Švehla.

„Přeji vám všem, abyste v nastávajícím školním roce byli úspěšní, šťastní a spokojení,“ těmito slovy se rozloučila se všemi přítomnými Magda Zabilanská, zástupkyně ředitele školy.

Další články