Na EKONOMu si žáci mohli vyzkoušet přijímací zkoušky nanečisto  • Vytisknout
  • Přidat do oblíbených

LITOMĚRICE – Vyzkoušet si průběh přijímacích zkoušek a nebýt ve stresu. To byl hlavní důvod přijímaček nanečisto, které si pro žáky základních škol připravila střední škola EKONOM

Ve dnech 31. ledna a 13. února měli žáci devátých tříd možnost ověřit si své znalosti v matematice a v českém jazyce podle zadání testů CERMATu. „Zaujalo mě, že tam bylo více možností, dalo se vybrat a byly to celkem i snadné otázky. Vlastně ty, které jsme probíraly na základní škole, nebylo to nic obtížného,“ usmívala se žákyně deváté třídy, která se testů zúčastnila.

Přijímací zkoušky nanečisto si přišlo vyzkoušet 66 žáků, kteří tak získali užitečné informace k blížícímu se přijímacímu řízení na střední školy. „U češtiny mě nic nepřekvapilo, ale bojím se matematiky. Čeština vždycky byla moje silnější stránka, ale bylo tam pár cvičení, u kterých jsem váhala,“ shrnula přijímací zkoušky žákyně 9. třídy základní školy. „Podle výsledků testů z matematiky je patrné, že se jedná o slabší stránku žáku 9. tříd základních škol, a proto jsme připravili na 27. února od 15 hodin den otevřených dveří na téma Matematická příprava na přijímací zkoušky do střední školy,“ dodala Magda Zabilanská, zástupkyně ředitele školy. Žáci mají tak díky škole EKONOM další možnost, jak se připravit a nebýt ve stresu.

Autor: Václava Smetanová, 2. AM

Další články